Reference

kamenná štípaná dlažba- kámen naštípaný na tloušťku do 10 cm

kamenná štípaná dlažba- kámen naštípaný na tloušťku do 10 cm

Kvalitní přírodní kámen naštípaný na tloušťku do 10 cm.Podle požadvku zákazníka lze kámen naštípat v pravidelných i nepravidelných tvarech.Používá se na dláždění dvorů,nájezdových pásů,příjezdových cest,posezení pod pergolami,zahradních chodníků.Může se použít i na obezdívání sklepů,soklů a zdí z betonu nebo z betonových tvárnic.Vlastnosti:vysoká pevnost,přirozeně protiskluzová,mrazuodolná,nízká nasákavost,možnost použití posypových solí.Kámen je taky vhodný na výstavbu nízkých suchých zídek kde nelze použít kámen Stodola.

Haklík-hranol o tloušťce a výšce do 10cm a různé délce

Haklík-hranol o tloušťce a výšce do 10cm a různé délce

Přírodní štípaný kámen 1)HAKLÍK UPRAVENÝ-výška a tloušťka od 4cm do 10cm,délka 10-40cm,barva šedomodrá s okrovou.2)HAKLÍK NEUPRAVENÝ-nepravidelný tvar a rozměr.3)HAKLÍK JEDNOBAREVNÝ =haklík upravený v barvě pohledové plochy okrové nebo šedomodré.Použití:vyzdívání nebo obklad soklů,plotové podezdívky,obklad zdí z betonu a betonových tvárnic,stavba krbů,komínů,nížších suchých zídek,obezdění studní.Kámen je vhodný i do interiéru.

Šlapáky- nášlapy, chodníky,cesty,parkoviště

Šlapáky- nášlapy, chodníky,cesty,parkoviště

šlapáky jsou masívní kameny o tloušťce 8-12cm, což je důležité pro stabilitu kamene při pokládce do štěrku, drti nebo jen do trávy. Slabší kámen by se při chůzi viklal. V našem kamenolomu vyrábíme dva druhy šlapáků a to ručně štípané pro zahradní nášlapy a strojově štípané pro nášlapy i pro vyskládání souvislých ploch.

Stodola-suché zídky,zahradní jezírka,  skalky

Stodola-suché zídky,zahradní jezírka, skalky

Mix kamenů štípaných a neštípaných. Zídky a terásky nedbale naskládané z tohoto kamene působí v zahradě velmi přirozeným,nenásilným dojmem.Šikovný kameník z něj dovede postavit podezdívku pod plot nebo i sokl domu.Tyto práce vyžadují zkušenost a trpělivost,ale výsledek stojí zato.Velmi vhodné je použití tohoto kamene do skalek a jezírek.

Regulační kámen do 60kg-regulace vodních toků,opěrné zdi

Regulační kámen do 60kg-regulace vodních toků,opěrné zdi

Štípaný kámen vlastnící certifikát KÁMEN PRO VODNÍ STAVBY podle ČSN EN 13383-1 se používá k regulaci a dláždění břehů vodních toků,výstavbě opěrných zdí,obkladu opěrných zdí a výstavbě suchých zahradních zdí.Kámen štípeme na 2 frakce.1)LMB5/40(5-40kg) 2)LMB10/60(10-60kg)

schody,ploty

schody,ploty

Jedná se o kameny vhodné na výstavbu zahradních schodů přírodního vzhledu. Menší nerovnosti nebo stopy po usazování a tvorbě tohoto nerostu nejsou na závadu, ale naopak podtrhují krásu a jedinečnost každého kusu kamene. Výroba schodu je závislá na vytěžení vhodného materiálu. Proto tento produkt nemáme stabilně na skladě a je nutné si ho objednat s dostatečným časovým předstihem.

doprava

doprava

Z důvodu zajištění bezpečnosti v areálu kamenolomu provádíme dopravu našich výrobků k zákazníkům OD MNOŽSTVÍ 3t, výhradně vlastními nákladními automobily:Nákladní vozidlo MERCEDES 4x4, třístranný sklápěč s hydraulickou rukou a drapákem - nosnost vozidla 7 tun, cena 38 Kč/km, práce s rukou 1000 Kč/h bezDPH.Tatra 158, jednostranný sklápěč,nosnost 13t, cena 40,-Kč/1km nebo 1200,-Kč/h bez DPH.Tatra 158 s přívěsem 50,-/1km Tatra 158 + přívěs, nosnost 25t, 40,-Kč/1km bez DPH.

obkladový kámen

obkladový kámen

Štípaný kámen vhodný na obklady soklů, betonových zdí, zdí z bednících prolévacích tvárnic a fasád domů.

haklík  nepravidelný

haklík nepravidelný

štípaný kámen ,tloušťka do 10cm vhodný do gabionů na obklady, nepravidelné dlažby a zídky

obrubníky

obrubníky

kamenné obrubníky na oddělení záhonů,chodníků a cest